HAKKIMIZDA

 

Uluslararası Spor Bilimleri Dergisi 2015 yılında yayın hayatına girmiştir. Dergi yılda 3 kez olmak üzere Şubat, Haziran ve Ekim aylarında elektronik olarak yayımlanır. Dergide spor bilimleri alanındaki özgün makale, derleme, kitap bölümü ve olgu sunumları yayımlanmaktadır.

 

Dergide yayınlanması için kabul edilen akademik çalışmalar dergi web sitesinde elektronik olarak yayınlanır. Dergiye gönderilen akademik çalışmalar editörün onayından geçtikten sonra hakem değerlendirmesi için alana hâkim hakemlere yönlendirilir. Her akademik çalışma en az iki hakem değerlendirmesine tabi tutulur. Editör gerekli gördüğü durumlarda akademik çalışmayı ikiden daha fazla hakemin değerlendirmesine sunabilir. Ancak şartlar ne olursa olsun hem editör hem de derginin diğer yönetim organları hiçbir makaleye dergide yayınlanması için öncelik vermez. Ayrıca her akademik çalışma konu ile ilgili hakemlere yönlendirilirken editör veya dergi yönetim organlarının hakemlerin kararları üzerinde etkide bulunmaları söz konusu olamaz.

 

Günümüzde akademisyenler başta olmak üzere akademik çalışmalar yapan diğer bilim insanlarının en fazla karşılaştıkları sorunların başında akademik çalışmalarının uzun değerlendirme sürelerine tabi tutulması gelmektedir. Dergimiz bilim insanlarının bu sorunu ortadan kaldırmak ve dergiye gönderilen akademik çalışmalara ilişkin hakem görüşlerinin en kısa sürede neticelenmesi için gerekli hassasiyeti göstermektedir. Uluslararası Spor Bilimleri Dergisi aşağıda yer alan akademik dizin ve indekslerde taranmaktadır.

 

Scientific Indexing Services

 

Researchbib Academic Resource Index

 

Eurasian Scientific Journal Index

 

International Institute of Organized Research

 

Indian Science Index

 

CiteFactor Academic Scientific Journals

 

Cosmos Impact Factor

 

General Impact Factor

 

ZB MED Search Portal for Life Sciences

 

Academic Keys

 

İmtiyaz Sahibi

HEKİM YAZILIM DANIŞMANLIK BİLGİSAYAR GIDA TEKSTİL BASIN YAYIN SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (HEKİM YAYINEVİ)

Doğancı Mahallesi 2413 Sokak No:19 Kat:3 Merkez/Isparta

Telefon:05327879813